2/7  <>

12. 5. 2018

Síť pro rodinu vyhlásila další ročník soutěže Společnost přáteská rodině, tentokrát v Olomouckém kraji

Již třináctým rokem probíhá soutěž Společnost přátelská rodině! Letos v Olomouckém kraji.

Najdou se v Olomouckém kraji další firmy přátelské rodině? 

 

Zaměstnavatelé v Olomouckém kraji mohou opět získat prestižní certifikát „Společnost přátelská rodině“, který jeudělován na dobu 3 letStačí projít auditem Sítě pro rodinu, z.s., zájemci – organizace jakékoliv velikosti – mají možnost se   přihlásit  do 15. května 2018. 

Přihlášené organizace následně projdou procesem auditu, který se zaměřuje na 4 základní oblasti: zaměstnavatelské podmínky, prorodinné aktivity organizace, společenskou odpovědnost firem, prostředí firmy a její přístup k životnímu prostředí. Audit probíhá ve třech fázích:  dotazníkové šetření, kontrolní návštěva v organizaci a závěrečné hodnocení tříčlennou porotou složenou z odborníků. Porota připraví závěrečnou zprávu,jejíž součástí bude nejen verdikt o udělení či neudělen certifikátu, ale také celkové hodnocení všech hodnocených oblastí a doporučení poroty, co je možné zlepšit, na co se zaměřit, případně co dělat jinak.  

Slavnostní předávání certifikátů proběhne v červnu 2018 na setkání pro odbornou i laickou veřejnost pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Okleštěka. 

 „V současné době, kdy je poměrně velmi nízká nezaměstnanost a chybí uchazeči o místa na určitých pozicích, mají firmy šanci získat firmy konkurenční výhodu na trhu práce. Audit jim pomůže  udržet si dobrou pověst mezi zaměstnavateli a zlepšit firemní kulturu,“ vysvětluje Rut Kolínská přínos certifikátu pro zaměstnavatele a dodává: „Těší nás, že Olomoucký kraj podporuje naše kroky v oblasti posilování hodnoty rodiny ve firmách.“

Nominace mohou zasílat jak sami zaměstnavatelé, tak i zaměstnanci, a to do 15. 5. 2018 krajské koordinátorce Lence Poláškové. 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.

Přihláška do soutěže ke stažení ZDE.

 

Kontakty:

Lenka Polášková, krajská koordinátorka Sítě pro rodinu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, lenka.polaskova@sitprorodinu.cz,602 178 953

Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu, rut.kolinska@sitprorodinu.cz, 603 271 561

24. 10. 2016

TZ - Držitelé certifikátu „Společnost přátelská rodině“ v Libereckém kraji získali zdravou konkurenci ve třech nově oceněných firmách!

V letošním roce byly nominovány v Libereckém kraji NADĚJE, ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ - Oblastní spolek Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou a Tadeáškovy jesličky.

Sešly se tři organizace, dvě neziskové a jedna komerční. Každá z nich významným a nevšedním způsobem usnadňuje slaďování rodinného a pracovního života rodinám, které se ocitají v různých životních situacích. Odborná porota proto velmi ráda udělila certifikát všem třem firmám.

Celou TZ naleznete ZDE.

Odkaz na magazín RTM o SPR

FB Zaostřeno na Jablonec

12. 6. 2016

Síť mateřských center vyzývá do „souboje“ společnosti přátelské rodině

Síť mateřských center v roce 2016 již po jedenácté vybízí společnosti, aby se přihlásily do soutěže Společnost přátelská rodině. Organizace tak mají příležitost bezplatně projít auditem a získat nejen certifikát, ale také cenná doporučení pro změny ve firemní kultuře. Již 41 oceněných firem na celorepublikové úrovni získá zdravou konkurenci. Soutěž je zároveň vyhlášena i v 7 krajích.

TZ k vyhlášení soutěže v roce 2016 najdete ZDE.