1/4  <>

22. 11. 2013

Contract Administration, spol. s r.o.

Hybernská 32, 110 00 Praha 1
www.ca-staff.eu

Contract Administration, spol. s r.o. je společností poskytující služby externího zpracování mezd. Vlastní pobočky v Polsku, Čechách (v Praze a v Brně) a na Slovensku, skrze partnerskou síť mají dosah téměř po celém světě, působí jako exkluzivní dodavatelé pro uvedený region v rámci několika globálních firem zabývajících se outsourcingem mezd. Celkem mají 190 zaměstnanců, v Čechách 15. Jejich klienti v ČR jsou firmy ze všech regionů, primárně však střední Čechy a jižní Morava.

Důvody ocenění:
- pozitivní příklad dobré praxe v podmínkách malé firmy
- podpora matek navracejících se po MD/RD na trh práce formou zaměstnávání těchto osob
- podpora flexibilního uspořádání pracovní doby a místa výkonu práce
- osobnost country manažerky firmy Aleny Vávrové, která prosazuje rovné příležitosti na mnoha úrovních

22. 11. 2013

Československá obchodní banka, a.s.


Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
www.csob.cz

Skupina ČSOB patří mezi přední poskytovatele finančních služeb v České republice. Obsluhuje fyzické osoby, malé a střední podniky, velké korporace a institucionálním klienty. Nabízí širokou paletu služeb: kromě standardních bankovních služeb také pojištění, správu aktiv, penzijní fond, resp. penzijní spoření od ledna 2013, leasing a factoring. Skupina ČSOB je jedničkou na trhu financování bydlení a investičních fondů. ČSOB působí na trhu téměř 50 let. Jejím jediným akcionářem je belgická KBC Bank. KBC Bank je 100% dceřinou společností mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC Group, která aktivně působí v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Mezi významné společnosti skupiny ČSOB v roce 2012 patřily ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Asset Management, ČSOB Penzijní fond Stabilita (od ledna 2013 ČSOB Penzijní společnost), ČSOB Leasing, ČSOB Factoring a ČSOB Pojišťovna. Koncepce více značek (multibranding) a vícekanálové distribuce umožňují skupině ČSOB lépe reagovat na potřeby jejích klientů. ČSOB patří k významným zaměstnavatelům – k 31. prosinci 2012 zaměstnávala 9 863 zaměstnanců v osmi dceřiných společnostech.

Důvody ocenění:
- komplexnost a propracovanost diverzitních programů a podpora diverzity shora
- rozvinutý program pro rodiče, který napomáhá slaďování rodinného a pracovního života
- řada dalších opatření, která napomáhají dřívějšímu návratu do zaměstnání po MD/RD
- vzdělávání managementu v oblasti diverzity, rovných příležitostí a prorodinné politiky

22. 11. 2013

Direct Parcel Distribution CZ s.r.o.

Modletice 135, 251 01 Říčany u Prahy
www.dpd.cz

Společnost DPD CZ byla založena v roce 1994. V ČR je DPD předním poskytovatelem expresních a zásilkových služeb. Nabízí zákazníkům vysokou kvalitu služeb vnitrostátní i mezinárodní přepravy. Provozní zázemí zajišťující stále rostoucí požadavky zákazníků v České republice obstarává jedno centrální celorepublikové překladiště (HUB) v Modleticích (okr. Praha-východ) a síť 13 regionálních dep. DPD distribuční síť tak pokrývá 100 % České republiky. Firma zaměstnává na 260 zaměstnanců v regionálních depech (Praha-východ, Praha-západ, Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem, Plzeň, České Budějovice, Jihlava, Brno, Olomouc, Ostrava). V lednu 2013 převzali z rukou ministryně práce a sociálních věcí základní certifikát Auditu rodina a zaměstnání stvrzující prorodinnou orientaci personální práce firmy.

Důvody ocenění:
- individuální přístup k zaměstnancům/kyním
- důraz na slaďování rodinného a pracovního života zaměstnanců/kyň
- propracovaný systém podpůrných prorodinných programů